Jump to content

Zombie.Extaziuss.Ro

- - - - -

• You cannot reply to this topic
14 replies to this topic

sLq

sLq

☆FreSh.ExTaZiuSs.Ro☆

• Member
  • 67 Active Posts
As dori si eu sa instalati pe srv-ul zombie.extaziuss.ro urmatoarele pluginuri CAT SE POATE DE REPEDE un plugin care sa tr urmatorul mesaj : Vrei sa incerci ceva nou??? Iti recomandam serverul Global.Extaziuss.Ro ! 1) resetscore , 2) un plugin ca cel dupa global.. ( cand cineva injur asa apara Iubesc srv-ul Zombie.Extaziuss.Ro ) sau mesaje dinastea . 3) un amx_who cu urmatoarele grade : owner, co-owner, amiral, maresal, general, colonel , maior , sergent, vip , slot. 4 ) As vrea ( daca se poate ) ca pentru fiecare putere adik ( hunter , necro , ghost, etc ) modelul de zombie sa fie diferit.. adik cine isi alege sa fie necro sa arate altfel decat cine e hunter. ( uite aici niste mdls) 5 ) http://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=8
si un plugin care sa tr urmatoarele mesaje : Pentru o conectare mai usoara adaugati la favorites Zombie.Extaziuss.Ro , Il cauti pe wiZzle ;x ? il poti gasi la acesti id : alinutz_bad , Acest srv face parte din comunitatea EXTAZIUSS
Sa modificati top 15 .. deci , primi 3 jucatori sa fie scrisi cu rosu.. ( ca un fel de sange ) adik un caracter mai divers de celalalte.. iar ceilalti sa fie cu alb .. si sus as vrea o imagine cu un zombie..
Vreau ca srv sa dea kick al cei cu lag peste 90 nu peste 100.
Vreau ca atunci cand intru sa ma intrebe daca accept bindurile.. adika inainte aparea intrebarea acum nu mai apare..
Inca cva,,am aceiasi prob pe care o avea nesta.. de fiecare data cand se da rr la srv.. din diverse cauze topul se reseteaza si o ia mereu de la 0 .. se poate face ceva?

Edited by WizZzLeWow, 19 July 2010 - 02:27 PM.

ConNect FreSh.ExTaZiuSs.Ro

sagas.png

Sergiuuuuuu

Sergiuuuuuu

Retired

• Member
  • 132 Active Posts
Data viitoare respectă modelul !

Toate cererile au fost rezolvate, exceptând cea în care ai cerut ca fiecare rasă de zombie să arate diferit şi modificarea topului deoarece sunt foarte obosit, mâine le rezolv cu siguranţă. Deasemenea nici cererea pentru amx_who nu am finalizat-o deoarece am nevoie şi de accesele atribuite fiecărui grad.

nesta

nesta

Member

• Moderator Server
  • 371 Active Posts
Numai fac alt topic postez aici.Doresc si eu un plugin sa pun radio pe server(radioul meu http://radionesta.no...9009/listen.pls )am tot cautat si am gasit gata facute da sa adaug sau sa scot un radio ioc.Asa ca am nevoie de ajutor ala ar fi linkul care vreau sa il pun in plugin.In chat nu conteaza comenzile /listen , /music ,/stop poate sa fie orice dar numai sa se rezolve.Multumesc
Posted Image

Posted Image

T☢zZ™

T☢zZ™

Advanced Member

• +Member
  • 922 Active Posts
INSTALARE:

1. mai intai de toate vom copia fisierul amp.sma in
addons/amxmodx/scripting
2.apoi Copiem fisierul amp.amxx in addons/amxmodx/plugins
3.Fisierele amp_medialist + amp_player se pun in
hlds\cstrike\addons\amxmodx\configs
4.Adaugam, la sfarsit, in fisierul cstrike/addons/amxmodx/configs/plugins.ini urmatoarea linie:
amp.amxx

NOTA :dupa ce ai fakut astea kand vei intra pe server vei apasa pe y apoi vei tasta /listen dupa kre iti va aparea o lista frumoasa de servere online radio...io am pus 15 servere radio...mai multe genuri...din kre u vei selekta apasand pe taste de la 1 la 8 ..apoi vei apasa pe 9 ...si apoi vei selekta iar de la 1 la 7....fiind 15 kanale..sau impartit in 2...deci 8 in prima parte ,iar 7 in a doua...iar pt a nu mai askulta...tasteaza /stop

- pentru a skimba/sterge/adauga alt server cautzi pe google si apoi le vei adauga in amp_medialist
- prin stergere inseamna k vei sterge un intreg rand ...incepand de la radio ..pana unde se termina adresa online
- prin adaugare vei face asa ...fie vei pune peste alt rand sau in kontinuarea acestor randuri "[Radio] ...." "http://.../" unde primele"..." reprezinta denumirea pe kre o pui u la radio si ultimele"..." reprezinta adresa radioului[url'ul acestuia]

amp.amxx http://www.girlshare.ro/1971858.9
amp.sma http://www.girlshare.ro/1971865.5
amp_medialist.ini http://www.girlshare.ro/1971868.8
amp_player.html http://www.girlshare.ro/1971875.4

Sper sa fie bun! :d

Edited by ♠GodFather♠, 03 March 2011 - 09:53 AM.

2e33hig.png

16c47sy.gif
center_tazz@yahoo.com
tazz@extaziuss.ro
24exuu1.gif

nesta

nesta

Member

• Moderator Server
  • 371 Active Posts

Da mi accept la nesta_andrei ca nu merge fratica sau dati-mi add cine ma poate ajuta

Edited by nesta, 03 March 2011 - 11:30 AM.

Posted Image

Posted Image

nesta

nesta

Member

• Moderator Server
  • 371 Active Posts
ma ajutat un prieten mc oricum.Am alta nelamurire serverul cade forte des ce comnda sau ce pot sa fac sa se restarteze automat si imediat?
Posted Image

Posted Image

SHINN.

SHINN.

ALEforEVER.<3!

• +Member
  • 1,890 Active Posts
Păi dinc e motiv cade?poate putem rezolva asta...zi-mi te rog eroarea din consola serverului după ce cade.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

nesta

nesta

Member

• Moderator Server
  • 371 Active Posts
./hlds_run: line 321:532 Segmentation fault$HL_CMD
Posted Image

Posted Image

SHINN.

SHINN.

ALEforEVER.<3!

• +Member
  • 1,890 Active Posts
Ai instalat pe server pluginul anti-flood de la gameszone?Activează-l...
Această eroare poate fi de la un plugin care cred că este scris greşit...încearcă să dezactivezi câte un plugin şi sa vezi dacă mai apare eroarea...Şi în legătură cu ce ai scris mai sus despre restart, nu se poate face nimic nu sunt comenzi pentru aşa ceva.Serverul se restartează mereu din panoul serverului.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

nesta

nesta

Member

• Moderator Server
  • 371 Active Posts
dami add la nesta_andrei si iti explic pe mess mai multe
Posted Image

Posted Image

nesta

nesta

Member

• Moderator Server
  • 371 Active Posts
Am si eu cateva probleme:

1.Vreau pluginul amx_gag nick (fara sa mai scriu amx_gag nick timp motiv)
2.Nu gasesc un plugin amx_ss care sa functioneze calumea.Adica cand fac poze la un jucator sa apara si mie si lui ca s-a facut poze si sa apoi il dea spectator.Ce am gasit eu -- i apare numai lui ca i-am facut poze si atat.
3.Serverul cade de la cateva erori poate aveti idee ce inseamna
-- 1.cstrike/addons/amxmodx/data/lang/xredirect.txt
03/15/2011 - 17:44:20: [xredirect.amxx] ML_NOTFOUND: MSG_LOADED_SERVER
03/15/2011 - 17:44:20: [xredirect.amxx] ML_NOTFOUND: MSG_LOADED_SERVER

-- 2.Tried to Seek NUL file handle!
./hlds_run: line 321: 19686 Segmentation fault$HL_CMD
FATA ERROR (shutting down): MSG_ONE or MSG_ONE_UNRELIABLE with no target entity
-- 3 ./hlds_run: line 321: 19099 Segmentation fault$HL_CMD

Multumesc celor care ma pot ajuta.
Posted Image

Posted Image

SHINN.

SHINN.

ALEforEVER.<3!

• +Member
  • 1,890 Active Posts
1. Attached File  amx_gag.amxx   14.06K   2 downloads

2.Ultimate SS
Comenzi
Exemplu:
amx_ss nick 3

CVARS(Le treci în configs/amxx.cfg)
amx_ss_max 5 //numărul maxim de poze făcute unui player.
amx_ss_interval 1.0 //intervalul de timp intre două poze.
amx_ss_design 3 //vizualizează opţiunile
amx_ss_site http://community.extaziuss.ro secţiunea Zombie.

Attached File  ultimate_ss.amxx   8.14K   2 downloadsAttached File  ultimate_ss.sma   3.71K   1 downloads

3.1.Verifică dacă ai pus în /data/lang fişierul cu limba xredirectului, adică ăsta.
Attached File  redirect-language.zip   48.92K   2 downloads

Verifică dacă ai instalat bine acel xredirect, serverele dacă le-ai pus bine în serverlist.ini.

Acele erori dau de la nişte pluginuri prost compilate/create.

Dacă nu te descurci lasă-mi PM cu nick/pw de la ftp.

Edited by SHINN, 17 April 2011 - 06:48 PM.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

nesta

nesta

Member

• Moderator Server
  • 371 Active Posts
Multumesc mult am sa ma ocup in weekend si revin cu un replay !
Posted Image

Posted Image

nesta

nesta

Member

• Moderator Server
  • 371 Active Posts
Mc pt ajutor!!
Posted Image

Posted Image

SHINN.

SHINN.