Jump to content

BMW x1

• You cannot reply to this topic
18 replies to this topic

NanYLeViCiOuS

NanYLeViCiOuS

Member

• Member
  • 0 Active Posts
BMW X1

Dup? ce mai multe poze ?i-au f?cut ieri apari?ia pe Internet, BMW a dat publicit??ii toate detaliile despre noul X1.

Dup? ce a organizat un drive-test interna?ional (impresii de la acesta pot fi citite în noul num?r al revistei Promotor) în care ma?ina a r?mas camuflat? iar ziari?tii au avut interdic?ia de a fotografia interiorul, BMW a lansat în sfâr?it o super galerie foto ?i o serie de informa?ii despren noul X1.

Produc?torul german a decis s? concureze ?i în segmentul SUV-urilor compacte, direct cu Toyota RAV4 ?i Volkswagen Tiguan, noul X1 venind în aceast? clas? pentru a crea deja un segmenet premium.

Prezentat ini?ial la Salonul Auto de la Paris de anul trecut sub forma lui Concept X1, noul BMW X1 nu ne preg?te?te prea multe surprize în materie de design, nici exterior, nici interior. Totul pare familiar.

Construit pe platforma tehnic? oferit? de Seria 3, BMW X1 se apropie totu?i ca dimensiuni de X3, fiind cu doar 11 cm mai mic, cu o lungime total? de 4,454 metri. În portbagaj capacitatea total? poate fi m?rit? de la 420 la 1350 de litri atunci când bancheta spate este rabatat?.

Lansarea va avea loc în toamna acestui an, cu patru motoare, ?i în premier? pentru gama X, va exista posibilitatea unei transmisii doar pe ro?ile din spate. Varianta diesel de 2.0 litri va avea 143, 177 sau 204 CP, singurul benzinar disponibil la lansare fiind un 3.0 litri de 258 CP, urmând s? fie acompaniat în viitor ?i de propulsoare cu patru cilindri.
[img]http://i44.tinypic.com/2qsusye.jpg[/img]
Posted Image

sagas.png

airRRR ;x

airRRR ;x

şăf

• Member
  • 124 Active Posts
:punish: :punish: da e tare:)

bGd

bGd

Member

• Member
  • 0 Active Posts
e frumos ! X5 si X6 cu pachet M sunt cele mai puternice SUV`uri din lume ... :)
Fa bucile tale seamana cu muntii Hymalaia
Iar flocii aia zici ca sunt palmierii din Mamaia !

Guest_

Guest_
  • Guest
E frumusel, un mare plus are ca se poate face 2x4, asa reducand consumul si fiind ideal pt. oras

C0ltz0rsENNN

C0ltz0rsENNN

Suport Moderator

• Member
  • 12 Active Posts
mmm... frumusel nam ce zice.. X6 RULZZ :d
Posted Image

MaNkY^

MaNkY^

Member

• Member
  • 14 Active Posts
Arata bine:X

rGn★aLn ~ ALINU

rGn★aLn ~ ALINU

iDoLu' lA FeMeI

• Member
  • 106 Active Posts

bGd said:

e frumos ! X5 si X6 cu pachet M sunt cele mai puternice SUV`uri din lume ... :)

Aberezi.Prosche cayenne e cel mai puternic.Inclusiv tunat.Are 850 cp cel mai puternic cayenne oe cand un x6...abea dak ia 600.Bmw e slab in ceea ce priveste suvurile,dar nu mai slab ca audi.

Top:
1.Porsche Cayenne
2.Volkswagen Tuareg
3.Range Rover
4.Bmw X 5
5.Mercedes Ml
6.Jeep grand cherokee
7.Audi q7

Mai erau inca 3 dar neinteresante.Asta este rezultatul a cel putin 10 teste facute in lume.
Asta inainte sa apara X6,dar asta nu schimba cu nimic,intra si el ori deasupra la x5 ori sub...Cat despre x1,e de femei sau pustani...desi un pustan ar vrea ceva mai mare zic eu :yahoo:
Posted Image

bGd

bGd

Member

• Member
  • 0 Active Posts
Mai documenteazate.

eu vb de x5 si x6 cu pachet M !!! nu alea normale ;) citeste mai jos si convingete

OFICIAL: BMW X5 M si X6 M - Cele mai puternice SUV-uri de serie!

Fara falsa modestie BMW a prezentat cele mai puternice SUV-uri din lume, sub sigla M.
BMW a extins gama M cu doua noi modele, X5 si X6 M. Este pentru prima data cand sigla M apare pe doua versiuni cu tractiune integrala, iar germanii au dorit ca "evenimentul" sa fie unul cu totul special. Si chiar este avand in vedere ca noile X5 M si X6 M sunt acum cele mai puternice SUV-uri de serie din lume.

intra aici si citeste mai multe detalii + poze ale celor 2 suvuri:

[url="http://www.sotto.ro/articol/Modele-n...-de-serie.html"]http://www.sotto.ro/....-de-serie.html[/url]

bafta :)

rGn★aLn ~ ALINU

rGn★aLn ~ ALINU

iDoLu' lA FeMeI

• Member
  • 106 Active Posts
Si ai timp sa-i crezi?
Posted Image

bGd

bGd

Member

• Member
  • 0 Active Posts
frate eu mi-am exprimat opinia.. sincer i-as crede pentru ca la cate idei au .. plus ca BMW daca stiai prima si prima oara au produs avioane .. deci au de unde sa se inspire ..

VioLenT^

VioLenT^

Member

• Member
  • 0 Active Posts
Marpha

dElUx3

dElUx3

I´m baCk

• Member
  • 204 Active Posts
Nu`i rea ... mie imi plac masinile sport , preferata mea si cadoul de 19 ani este un bmw M3!

Posted Image

rGn★aLn ~ ALINU

rGn★aLn ~ ALINU

iDoLu' lA FeMeI

• Member
  • 106 Active Posts
Astept sa ma dai o tura cu ea.
Posted Image

dElUx3

dElUx3

I´m baCk

• Member
  • 204 Active Posts
Si tu cu motorul , eu am un scuter yamaha majestik de 125 cm , acte 49 cu care mi`am facut damblaua pana mi`a dat mama bora!

Posted Image

Posto

Posto

Member

• Member
  • 0 Active Posts
frumos

Gaara

Gaara

Member

• Member
  • 12 Active Posts
Taree ;)
Membru de onoare al clanulu =WEvsALL=!

What does pain feel like?

Posted Image

TheRattiK

TheRattiK

Extaziuss Founder

• Founder
  • 1,062 Active Posts
[quote name='exta-' date='06 July 2009 - 05:17 PM' timestamp='1246889833' post='7904']
E frumusel, un mare plus are ca se poate face 2x4, asa reducand consumul si fiind ideal pt. oras
[/quote]

Tu ai o problem : Comsumul :))

dEzEu

dEzEu

What the fuck

• Member
  • 35 Active Posts
[quote name='rGn*aLn' date='10 July 2009 - 10:37 AM' timestamp='1247211424' post='8976']
<p class='citation'>bGd said:</p><div class="blockquote"><div class='quote'>e frumos ! X5 si X6 cu pachet M sunt cele mai puternice SUV`uri din lume ... :)</div></div>

Aberezi.Prosche cayenne e cel mai puternic.Inclusiv tunat.Are 850 cp cel mai puternic cayenne oe cand un x6...abea dak ia 600.Bmw e slab in ceea ce priveste suvurile,dar nu mai slab ca audi.

Top:
1.Porsche Cayenne
2.Volkswagen Tuareg
3.Range Rover
4.Bmw X 5
5.Mercedes Ml
6.Jeep grand cherokee
7.Audi q7

Mai erau inca 3 dar neinteresante.Asta este rezultatul a cel putin 10 teste facute in lume.
Asta inainte sa apara X6,dar asta nu schimba cu nimic,intra si el ori deasupra la x5 ori sub...Cat despre x1,e de femei sau pustani...desi un pustan ar vrea ceva mai mare zic eu :yahoo:
[/quote]

Dupa mine Touareg-ul este poate printre cele mai puternice masini off-roud, deoarece am vizionat pe Discovery o emesiune cu cele mai tare masini off-roud, si pe primul loc era Touareg-ul, cei care au facut emisiunea l-au pus la incercare sa vad cat de mult poate trage, ca greutate ma refer, si a tras numai el cu vreo 20 de km/h vreo 300 si ceva de metri un BOEING 747 fara nici o problema, dar ca sa aibe aderenza si sa nu se invarta rotile din spate, au mai adaugat vreo 2-3 tone de nisip puse in spatele masini pe bancheta si in portbagaj, deci daca nu ma credeti cautati pe site-ul de la Discovery. b-)

P.S. Era vorba de VW Touareg V10

Edited by Dj dZ, 10 September 2009 - 10:33 PM.

Posted Image

-AcaB- BoW.w0W

-AcaB- BoW.w0W

Member

• Member
  • 5 Active Posts
Bun... In legatura cu SUV-urile. Cele mai puternice SUV- uri din lume sunt produse de americani. Cred ca uitati de GMC sau de Ford (Explorer, Expedition), Hummer.. sau mama tutor jeep-urile si SUV-urilor respectiv JEEP firma care a scos prima masina Off-Road de serie respectiv Wrangler.

Acum leganduma de topul tau aln, a meu ar arata cam asa :

1.Porsche Cayenne
2.Range Rover (Nu uita de Range Rover Sport Edition:D)
3.Audi q7 (S-Line)
4.Volkswagen Tuareg
5.Mercedes Ml
6.Jeep grand cherokee
7.Bmw X 5

Cam asa arata si topul celor de la Top Gear (fan Top Gear & 5th Gear) :d

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users